Organization Calendar (Douro Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 13, 2019-Nov 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 13Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19
Bantam LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom LL
7:15 PM
@ Norwood Hornets
Novice Rep & Novice LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep & Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee LL
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Minor Novice
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Juvenile Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam LL
6:00 PM
vs. Campbellford Colts
Midget Rep
7:30 PM
vs. Tweed Hawks
Bantam Rep
7:30 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [BT021]
Juvenile Rep
9:00 PM
vs. Newcastle Stars
Preschool
8:00 AM-9:00 AM
Practice
IP 1 & IP 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP 3 & IP 4
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Minor Novice
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Novice Rep & Novice LL
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
12:00 PM
vs. Norwood Hornets
Warsaw Arena [AT041]
Atom LL
1:30 PM-3:00 PM
Practice
Bantam LL
3:00 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [BT006]
Peewee Rep
3:30 PM
@ Napanee Stars
Bantam Rep
4:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [BT022]
Midget LL
7:30 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Atom Rep
2:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [AT050]
Preschool
3:30 PM-4:30 PM
Practice
IP 1 & IP 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee AE
4:30 PM
vs. Ennismore Eagles
IP 3 & IP 4
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:00 PM
vs. Gananoque Islanders
Peewee LL
6:30 PM
vs. Norwood Hornets
Warsaw Arena [PW011]
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Napanee Stars
Novice Rep & Novice LL
5:30 PM-6:30 PM
Power Skating
Atom Rep & Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Power Skating
Bantam LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Novice Rep & Novice LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee AE & Peewee LL
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam LL
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom LL
6:30 PM
@ Apsley Flames
Bantam Rep
7:30 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [BT028]
Midget Rep
7:30 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Midget LL
8:30 PM
@ Tweed Hawks
Tweed [MD013]
Juvenile Rep
9:00 PM
vs. King Rebellion
Preschool
8:00 AM-9:00 AM
Practice
IP 1 & IP 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP 3 & IP 4
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice LL
10:30 AM
@ Tweed Hawks
Tweed [NO002]
Minor Novice
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL
12:00 PM
vs. Warkworth Bulldogs
Warsaw Arena [AT017]
Peewee AE
12:15 PM
@ Durham Crusaders
Juvenile Rep
4:00 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [JUV015]
Bantam LL
4:15 PM
@ Ennismore Eagles 2
Ennismore [BT014]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
Preschool
3:30 PM-4:30 PM
Practice
IP 1 & IP 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Midget Rep
4:30 PM
@ Brighton Braves
Brighton [MD040]
Peewee AE
4:30 PM
vs. Ennismore Eagles
IP 3 & IP 4
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee LL
6:00 PM
vs. Apsley Flames
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Brighton Braves
Midget LL
9:00 PM
vs. Campbellford Colts
Peewee Rep & Peewee LL
5:30 PM-6:30 PM
Power Skating
Juvenile Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam LL & Bantam Rep
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Novice Rep & Novice LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee LL & Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL & Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [MD043]
Midget LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM
@ Lakefield Chiefs 1
Lakefield [AT027]
Peewee Rep
6:00 PM
vs. Napanee Stars AE
Bantam Rep
7:00 PM
@ Tweed Hawks
Tweed [BT033]
Midget LL
7:30 PM
vs. Tweed Hawks
Bantam LL
8:00 PM
@ Apsley Flames
Juvenile Rep
9:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Preschool
8:00 AM-9:00 AM
Practice
IP 1
9:00 AM-10:00 AM
Practice
IP 1
9:00 AM
vs. Norwood Hornets 1
IP 2
9:00 AM
vs. Norwood Hornets 2
IP 4
10:00 AM
@ Apsley Flames 2
IP 3
10:00 AM
@ Apsley Flames 1
Minor Novice
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice LL
11:00 AM
vs. Apsley Flames
Warsaw Arena [NO006]
Minor Novice
11:00 AM
vs. Otonabee Wolves 1
Atom Rep
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
Warsaw Arena [AT060]
Peewee AE
2:30 PM
@ Lindsay Muskies
Lindsay Rec (1) [PWAE-21]
Bantam LL
3:00 PM
@ Bancroft Jets
Midget Rep
6:30 PM
@ Napanee Stars
Peewee LL
7:00 PM
@ Otonabee Wolves
Juvenile Rep
7:30 PM
vs. Ajax Knights
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from dourominorhockey.com on Wednesday, October 16, 2019 at 9:13 PM